Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zespół Szkół w Subkowach

Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas Drugich

27 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Uczestniczyły w nim trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas, wyłonione przez wychowawców na etapie klasowym. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej dzieci pisały dyktando o tematyce wiosennej, w drugiej rozwiązywały test ortograficzny (zawierający m.in. zagadki, uzupełnianki, krzyżówkę itp. zadania).

Konkurs miał na celu zastosowanie posiadanej wiedzy, dotyczącej poprawnej pisowni, w praktyce, rozbudzanie czujności ortograficznej oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością wykonywali kolejne zadania.

Wyniki konkursu:

I miejsce (Mistrza Ortografii): Konrad Haftka kl. 2a

II miejsce: Agata Huzior kl. 2b

III miejsce: Ignacy Wysiecki kl. 2b, Iga Pelplińska kl. 2c

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.

 Drugoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią!

Banery/Logo

Logo szkoły