Szkolny Konkurs Ortograficzny Klas Drugich
2 czerwca 2026
27 maja 2026 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas drugich. Uczestniczyły w nim trzyosobowe reprezentacje poszczególnych klas, wyłonione przez wychowawców na etapie klasowym. Konkurs składał się z dwóch części: w pierwszej dzieci pisały dyktando o tematyce wiosennej, w drugiej rozwiązywały test ortograficzny (zawierający m.in. zagadki, uzupełnianki, krzyżówkę itp. zadania).
Konkurs miał na celu zastosowanie posiadanej wiedzy, dotyczącej poprawnej pisowni, w praktyce, rozbudzanie czujności ortograficznej oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością wykonywali kolejne zadania.
Wyniki konkursu:
I miejsce (Mistrza Ortografii): Konrad Haftka kl. 2a
II miejsce: Agata Huzior kl. 2b
III miejsce: Ignacy Wysiecki kl. 2b, Iga Pelplińska kl. 2c
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.
Drugoklasistom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z ortografią!

