Aktualności szkolne I-III

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Wielkanocne prace w wykonaniu uczniów klasy IIA

Przejdź do - Wielkanocne prace w wykonaniu uczniów klasy IIA

26 marca uczniowie klasy IIa podczas zdalnych lekcji poznawali zwyczaje wielkanocne. Dowiedzieli się, iż jedną z nich jest palma wielkanocna, która ma bardzo długą historię. Przygotowywana jest na pamiątkę wjazdu Jezusa do Jerozolimy i święcona podczas uroczystości Niedzieli Palmowej. Polski kościół  święci palemki od XI wieku. Dzieci dowiedziały się również o tym,  że w Wielką Sobotę są palone zeszłoroczne palmy, a w Środę Popielcową w następnym roku popiół z tych spalonych palm używany jest do znaczenia i posypywania głów wiernych. Uczniowie kl. IIa zapraszają do obejrzenia wykonanych prac.

29 marca 2021

Pierwszy Dzień Wiosny

Przejdź do -  Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. Po tegorocznej śnieżnej zimie tęskniliśmy za nią wyjątkowo. Niestety, ze względu na zdalne nauczanie nie mogliśmy jej powitać wspólnie. Nie oznacza to, że o niej zapomnieliśmy. Rozmawialiśmy na zajęciach o zwiastunach wiosny, oglądaliśmy o niej filmy, rozpoznawaliśmy wiosenne kwiaty i ptaki wracające z ciepłych krajów, wymienialiśmy nazwy zwierząt budzących się do życia.

Uczniowie zaakcentowali też nadejście wiosny wkładając barwne, wiosenne stroje.

24 marca 2021

Sukces budowniczych LEGO

Przejdź do - Sukces budowniczych LEGO

W czternastym odcinku audycji Legowisko biliśmy brawo Darii Makowskiej, która zbudowała latający dywan z wbudowanymi silnikami. Takim latającym dywanem łatwiej sterować zwłaszcza przy silnych wiatrach.
Cała audycja do obejrzenia w linku:
https://www.youtube.com/watch?v=lPHn_Ugd-pc
Kolejny odcinek w niedzielę o godzine 17:00. Coraz więcej uczniów naszej szkoły dzwoni podczas programu i współtworzy kolejne LEGO-historie. Brawo za odwagę i pomysłowość!

22 marca 2021

Witamy WIOSNĘ!

Przejdź do - Witamy WIOSNĘ!

W piątek 19 marca uczniowie klasy Ib na zajęciach eduacyjnych poznały zwiastuny wiosny. Oglądały przyniesione wiosenne pierwsze kwiatki, bazie kotki wierzby, pierwsze przylatujące ptaki i rozpoznawały ich odgłosy a także gałązki krzewów:forsycji i magnolii.Po zajęciach;

„Ruszamy gromadą,

Wesołym pochodem, 

Niesiemy Marzannę

Nad zieloną wodę”.

22 marca 2021
Czytaj więcej o: Witamy WIOSNĘ!

Sukces budowniczych Lego

Przejdź do - Sukces budowniczych Lego
W trzynastym odcinku audycji Legowisko wyróżniono pracę Ani Jeschke z klasy 2a, która zbudowała Rozrzutka czyli kosmicznego stworka/rozbitka że szczególnymi mocami.
Cała audycja do obejrzenia tutaj:
16 marca 2021

Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ib

Przejdź do - Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ib

W dniach  11-12 marca odbyły  się eliminacje klasowe  do Szkolnego Konkursu Recytatorskiego”Mój ulubiony wiersz” Celem Konkursu Klasowego było rozwijanie  umiejętności recytatorskich,zainteresowanie poezją dla dzieci, popularyzowanie twórczości poetów piszących dla dzieci,doskonalenie dykcji,rozwijanie umiejętności deklamacji. Każdy uczeń zaprezentował swój,wybrany przez  siebie  ulubiony wiersz.Oczywiście królowały w tych dniach wiersze : Jana Brzechwy,Juliana Tuwima,Agnieszki Frączek,Natalii Usenko,Danuty Wawiłow i Joanny Kulmowej.

 

16 marca 2021
Czytaj więcej o: Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ib

Dzień Kobiet w klasie 3a

Przejdź do - Dzień Kobiet w klasie 3a

8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Co roku z okazji tego sympatycznego marcowego święta w naszej klasie pojawiają się  życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Dziewczynki zostały obdarowane słodkościami i gadżetami ufundowanymi przez rodziców. Oczywiście były też życzenia i tradycyjne „ Sto lat”. Na wysokości zadania stanęli również chłopcy z naszej klasy przygotowując konkurencje zręcznościowe dla koleżanek. Dziewczynki m. in. śpiewały, robiły szpagaty i udawały.... małpkę:) 8 marca – Dzień Kobiet spędzono wyjątkowo i radośnie.

10 marca 2021

Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ia

Przejdź do - Klasowy Konkurs Recytatorski w klasie Ia

8 marca, w klasie Ia, odbyły się eliminacje do szkolnego konkursu recytatorskiego. Jego celem było rozbudzenie wrażliwości uczniów na piękno polskiej poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa wśród dzieci. Wszyscy uczestnicy wspaniale prezentowali wybrane przez siebie wiersze. Po przesłuchaniu ciekawych interpretacji słownych wyłoniono najlepszych recytatorów. W klasowych zmaganiach zwyciężyły: Hania Bałdowska i Marysia Czachorowska, które w iście aktorski sposób wyrecytowały swoje wiersze.
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z drobnymi upominkami. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za udział w kolejnych etapach konkursu.

 

9 marca 2021

Sukces budowniczych LEGO

Przejdź do - Sukces budowniczych LEGO
Podczas 11 odcinka audycji Legowisko ( YT) fanfary zabrzmiały dla Piotra Kalendy z klasy 2a. Zbudował Dobrobombowca, który rozdawał wszystkim klocki LEGO. Zapraszamy do oglądania w każdą niedzielę o godzinie 17:00. Można telefonować i pisać na czacie w trakcie audycji.
9 marca 2021

Sukces budowniczych LEGO

Przejdź do - Sukces budowniczych LEGO
Brawa dla Piotra Stempina z klasy 3a za zbudowanie namiotu, filtru do wody i plecaka - trzech przedmiotów, które by zabrał ze sobą w podróż do dżungli. Zwyciężył w 12 odcinku audycji Legowisko, która jest transmitowana na żywo w każdą niedzielę na YouTube.
8 marca 2021

Dzień Kobiet w klasie 3b

Przejdź do - Dzień Kobiet w klasie 3b

Chłopcy z klasy IIIb pamiętali o corocznym Dniu Kobiet 

i przygotowali z tej okazji dla swoich koleżanek liczne atrakcje. 

Ten dzień męska część klasy rozpoczęła od odśpiewania tradycyjnego ,,Sto lat” oraz naśladowania gry na gitarach do utworu ,, Woman of the world” grupy Aerosmith. Następnie chłopcy zaprosili dziewczynki do udziału w różnych konkursach.

8 marca 2021
Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w klasie 3b

Projekt "Baśnie Świata"

Przejdź do - Projekt "Baśnie Świata"

Z wielką radością oglądamy scenki rysunkowo-kukiełkowe do kanału z baśniami świata

 https://www.youtube.com/channel/UCSBPq3U2BCCiOlnQGQ5EXzA

Tu można podziwiać pomysłowe  filmiki anglojęzyczne nadesłane przez dzieci : https://www.facebook.com/BajuBye/

Duże brawa dla uczniów za pracowitość i odwagę!!!!

Zapraszamy również do galerii lutowych prac plastycznych ilustrujących wysłuchane baśnie :) Poznając kulturę innych narodów kształtujemy przyjazną postawę do drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie. Zachęcamy do wsłuchiwania się w baśnie świata w nadchodzącym długim czasie kwarantannowym, gdyż niosą one ze sobą wiele mądrości :)

(Filmiki można przesyłać przez Whattsapp -nr 608 58 97 68)

Rysunki proszę wysyłać drogą mailową:  szuka@poczta.onet.pl

3 marca 2021