Projekt „Kamienie pamięci”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Bohaterowie wojny polsko - bolszewickiej

Bohaterowie wojny polsko - bolszewickiej - XI edycja projektu Kamienie pamięci - prezentacja w załączniku.

24 czerwca 2020

X edycja projektu Kamienie Pamięci – „Harcerze Niepodległej” - przedstawienie

Przejdź do - X edycja projektu Kamienie Pamięci – „Harcerze Niepodległej” - przedstawienie

W ramach realizowanego projektu uczniowie w Zespole Szkół w Subkowach -  przygotowali wspólnie interesujące przedstawienie i wystawę pod okiem opiekunów: Dominika Szupryczyńskiego, Anny Falgowskiej i Joanny Kończewskiej, które moża obejrzeć na youtubie. Brawa dla na naszej młodzieży!!!

Link do filmiku - youtube

29 marca 2019

Śladami tczewskich harcerzy…. Gra terenowa

Przejdź do - Śladami tczewskich harcerzy…. Gra terenowa

Pierwszego marca wzięliśmy udział w II Miejskich Marszach na Orientację. TropemWilczym2019. Było to jedno z naszych działań w ramach projektu „Kamienie Pamięci. Harcerze Niepodległej”, w którym bierzemy udział. Jego  celem jest  upamiętnienie osób zaangażowanych w ruch skautowski i harcerski podczas walk z niemieckim okupantem podczas II wojny światowej.

Wraz z panem Dominikiem Szupryczyńskim oraz  innymi uczestnikami ze szkół średnich spotkaliśmy się na starcie – dziedzińcu Fabryki Sztuk przy ul . 30 Stycznia. Tu zapoznaliśmy się z zasadami gry, otrzymaliśmy mapy i ruszyliśmy na trasę.

Naszym zadaniem było dotarcie do 11 punktów na mapie,  rozwiązanie odnalezionej tam zagadki i zapisanie odpowiedzi na karcie. A wszystko to należało wykonać w jak najkrótszym czasie.

5 marca 2019
Czytaj więcej o: Śladami tczewskich harcerzy…. Gra terenowa

Pracowity początek ferii – wycieczka do Tczewa

Przejdź do - Pracowity początek ferii – wycieczka do Tczewa

W pierwszy dzień zimowych wakacji w ramach X edycji projektu „Kamienie Pamięci” wybraliśmy się na wycieczkę śladami naszych projektowych bohaterów – harcerzy, którzy w czasie II wojny światowej stawiali opór hitlerowskim okupantom. Rozpoczęliśmy ją na dworcu PKP, skąd udaliśmy się na cmentarz przy ulicy Gdańskiej, gdzie złożyliśmy znicze na grobie pana Kazimierza Piechowskiego.

28 lutego 2019
Czytaj więcej o: Pracowity początek ferii – wycieczka do Tczewa

O nas

Przejdź do - O nas

O nas

W X edycji projektu „Kamienie pamięci. Harcerze niepodległej” biorą udział uczniowie III klasy gimnazjum pod kierunkiem swoich opiekunów.

Marta Partyka, Tomasz Jabłoński, Wojciech Szupryczyński, Małgorzata Mokwa, Paulina Kochanowska, Julia Tuszyńska opracowują portfolio podharcmistrz Hanny Hass pod kierunkiem p. Joanny Kończewskiej.

Tomasz Bieliński, Aleksandra Cichocka i Stangel przygotowują materiały o Kazimierzu Piechowskim. Opiekunem grupy jest p. A. Falgowska

Julia Laszkiewicz, Grzanka i zaprezentują postać Huberta Stangenberga. Ich opiekunem jest p. D. Szupryczyński.

 

13 lutego 2019

O projekcie

Przejdź do - O projekcie

Projekt „Kamienie pamięci” to przedsięwzięcie, któremu przewodniczy  Instytut Pamięci Narodowej. Służy upamiętnianiu osób – zwyczajnych ludzi, których poświęceniu zawdzięczamy niezawisłość naszego kraju. Do zadań uczestników projektu należy zebranie informacji o konkretnej osobie, najlepiej pochodzącej z jej stron, która jest związana z tematem aktualnej edycji projektu oraz zgromadzenie wszelkich „śladów pamięci” pozostałych po niej. Niezwykle ważnym elementem projektu jest jak najatrakcyjniejsze opracowanie prezentacji postaci oraz upowszechnienie wiedzy o niej w społeczności lokalnej. Każda edycja projektu kończy się majową galą finałową – spotkaniem uczestników i prezentacją bohatera.

Do tej pory wzięliśmy udział w czterech edycjach projektu.

 

1 lutego 2019
Czytaj więcej o: O projekcie